Mucki smo pogumno zakorakali v novo šolsko leto. Med sabo smo se, ob igri petju, gibanju in drugih aktivnostih, že kar dobro spoznali, v preteklem tednu pa smo največ pozornosti namenili prometu.

IMG_6318

Številni otroci in njihovi starši so pridno sodelovali v projektu BELI ZAJČEK – v vrtec so prihajali in iz njega odhajali peš, da bi čim manj onesnaževali okolje in tako so pomagali očistiti zajčka. Zajček pa je s svojo zgodbico tudi zares obiskal Mucke, ki so ga s skupnimi močmi očistili.

IMG_6312

Na sprehodih ob bibi znamo biti že zelo spretni, vztrajni in previdni. Da smo v prometu bolj opazni, pa smo si oblekli odsevne jopiče.

IMG_6303

Sprehodili smo se do čisto pravih avtobusov in ugotovili, da so zares velikanski.

IMG_6304

Nismo pa le hodili. Pri vožnji s tricikli smo že precej uspešni, hkrati pa je bilo tudi zabavno.

IMG_6291

Razgibali pa smo se tudi s plesom.

… okna na avtu pa gor in dol, gor in dol, gor in dol…

IMG_6300

Do konca tedna nam je uspelo izdelati velik rdeč avto.

IMG_6327

Z opazovalnimi sprehodi, igro, gibanjem, prepevanjem, plesom in ustvarjanjem smo na zabaven način, pa vseeno zelo zares spoznavali promet. Ker pa bi radi o prometu vedeli še več, bomo s to temo še malo nadaljevali.

Vzgojiteljica Mojca Obrstar