Vrtec Sonček pri OŠ Žužemberk 07 620 14 41, 030 717 740
 

ZAPRTJE VRTCEV V OBDOBJU 1. 4. DO 11. 4. 2021

Spoštovani starši.

Vlada RS je dne 28. 3. 2021 zaradi zajezitve in obvladovanja nalezljive bolezni Covid-19 sprejela nov Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter v univerzah in visokošolskih zavodih. Odlok velja od 1. 4. 2021 do 11. 4. 2021.

V četrtek, 1. 4. 2021, se zaradi prepovedi zbiranja ljudi začasno preneha izvajati vzgojnoizobraževalno delo v vrtcih ter v osnovnih in glasbenih šolah z možnostjo organiziranja nujnega varstva.

V Vrtcu Sonček bomo nujno varstvo organizirali v enoti Jurček v Žužemberku za otroke, katerih oba starša (ali eden od staršev, ki je samohranilec) sta zaposlena v sektorjih kritične infrastrukture, določenih v 4. členu Zakona o kritični infrastrukturi (Uradni list RS, št. 75/17), v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, zavodih s področja socialne varnosti, v Slovenski vojski, Policiji in v poklicnih gasilskih enotah.

Odlok določa, da se zaposlitev staršev ugotavlja na podlagi potrdila delodajalca, kar pomeni, da morajo starši (oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec) vrtcu predložiti ustrezno potrdilo o zaposlitvi v kritični infrastrukturi – obrazec v priponki. Potrdilo delodajalcev je potrebno posredovati vzgojiteljici prvi dan otrokovega bivanja v nujnem varstvu. V vrtcu bomo zavračali sprejem otrok, ki ne bodo imeli potrdil o zaposlitvi, skladnih z Odlokom Vlade RS.

V času zaprtja vrtcev oziroma ko vrtci zagotavljajo samo nujno varstvo, so starši, katerih otroci vrtca ne bodo obiskovali, plačila oproščeni. Prosimo, da otroke pravočasno odjavite preko eAsistenta.

Starši, ki v obdobju od 1. 4. do 9. 4. 2021 za svojega otroka potrebujete nujno varstvo in izpolnjujete pogoje za vključitev, prijavo (ime in priimek otroka, oddelek) posredujte do srede, 31. 3. 2021 do 8.00 na e-naslov vrtec.zuzemberk@guest.arnes.si.

Starši prijavljenih otrok boste o razporedu v igralnice obveščeni preko eAsistenta.

Prijazno vas pozdravljamo z željo, da bo ukrep kratkotrajnega zapiranja javnega življenja ob odgovornem ravnanju vseh uspel preprečiti hitro širjenje okužb s Covid-19.

 

Tanja Fabjančič, pom. ravnateljice za vrtec                                        

Mija Penca Vehovec, v. d. ravnatelja

(Skupno 53 obiskov, današnjih obiskov 1)