V mesecu kulture smo obiskali Ljudsko knjižnico Dvor, kjer nam je knjižničarka ga. Andreja predstavila knjižnico in različne vrste knjig.

Otroci pa so spoznali slovenske slikanice Muco copatarico, Zvezdico Zaspanko in Mačka Murija. Ob katerih so potekale različne dejavnosti: socialna igra Čigavi so copatki, pripovedovanje v pravljičnem kotičku, gibalno didaktične naloge in grafomotorične vaje, gibalna igra Črni muc kaj delaš, plesali ples Maček Muri gre v mesto in poslušali skladbe, naučili se deklamcijo, ustvarjali mucke in šivali copatke, se seznanili z Zvezdico Zaspanko preko gledališča Kamišibaj ter spoznali kako je knjiga sestavljena in kdo so avtorji slikanic.

Spoznali so pesnika dr. Franceta Prešerna poslušali slovensko himno in pobarvali slovensko zastavo.

Otroci so izdelali svojo slikanico, ki so jo predstavili svojim prijateljem.

Rojstni dan sta praznovala.

V mesecu kulture smo se predstavili s projektom Rastoča knjiga na šolski proslavi. V skupini smo se pogovarjali o odgovornosti do zdravega telesa.

Spraševali smo se in spoznavali kako smo lahko odgovorni do sebe, do svojega zdravega telesa in do drugih ljudi okoli nas.