Vrtec Sonček pri OŠ Žužemberk 07 620 14 41, 030 717 740
 

Grad gradiček reci mi, ali tukaj kdo živi?

Tako kot vsi otroci enote Medo, smo tudi mi raziskovali grajsko življenje in gradove. Najprej smo se odpravili v knjižnico, kjer smo si izposodili knjige o gradovih. Veliko smo jih gledali, brali in izvedeli kako je bilo živeti na gradu. Nadaljevali smo z pravljico Grad, gradič jo poslušali, gledali na projekciji, igrali z lutkami in prepevali. Zanimivo je bilo pogledati, kako izgledajo gradovi po Sloveniji, najbližjega pa smo kar obiskali in si ga ob vodnici ga. Milki ogledali. Veliko smo ustvarjali, se igrali namizne igre, se vživljali v kralje, kraljice, princese, viteze, gradili gradove iz mivke. Všeč nam je bila pesem O čarovnici Mici, ki živi za deveto goro, v gradu za sto in eno vodo, skače med lonci in išče zeli, včasih zapoje in zapleše si. Prav ta, nas je tudi presenetila, prišla na grajsko pojedino in skuhala juho ter grajski sladoled.

(Skupno 117 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost