Vrtec Sonček pri OŠ Žužemberk 07 620 14 41, 030 717 740
 

Izlet z vlakom

Vrtec namenja posebno pozornost varnemu okolju za vključevanje otroka v promet. S stalnim ozaveščanjem o pomenu pravilnega vedenja v prometu, gibanja za zdravje ter izgradnje pozitivnih vrednot otrok ustvarja odnos do vseh in vsega. Trajnostno mobilnost v vrtcu razumemo kot stalen proces, v katerem predšolski otrok pridobiva spretnosti in izkušnje ter znanja za varno vključevanje v cestni promet ter si pozitiven oblikuje odnos do tega področja.

V sredo, 21. 9. 2022, smo se otroci iz skupin MIŠKOLINI, METULJI in RIBICE ter vzgojiteljice odpravili na izlet z avtobusom v Trebnje na železniško postajo, kjer smo si ogledali potek dela na železniški postaji in čakali prihod vlaka iz smeri Novo mesto.

Pa smo le dočakali vlak z 15min zamudo.

Na cilju, v Ivančni Gorici smo se poigrali na otroškem igrišču in počakali odhod v vrtec z avtobusom.


Vemo, da se z vlakom ne vozite vsak dan, zato je bila to za otroke edinstvena izkušnja, ki si jo bodo zapomnili za vedno. Ne glede na to, da je bila pot po tirih le 20minutna, so jih prevzela navdušujoča čustva. O potovanju z vlakom bodo še dolgo pripovedovali.

Zapisala: Katja Konte

(Skupno 135 obiskov, današnjih obiskov 1)