Ptički smo si ta mesec zadali, početi nove stvari, se odpraviti dlje od vrtca, do ciljev, ki jih do sedaj še nismo dosegli. Skoraj vsak dan smo se že po zajtrku  odpravili na potep. Naša namera je bila, da pridemo čim dlje in da nas tudi »žužemberski klanci« ne ustavijo…Otroci imajo veliko kondicije in veliko veselja za raziskovanja novih okolij. Na potepanjih zastavljajo veliko vprašanj vzgojiteljicam in si že tudi medsebojno kaj povedo o zanimivostih, ki jih srečamo.

Najprej smo prišli čez glavno cesto do gradu in si privoščili razgled na čudovito Krko.

Nekaj dni zatem smo prišli do Krke. Na mostu smo dolgo poslušali njeno šumenje in opazovali, ali bomo opazili kakšno ribo ali obvodno ptico. Malica nam še nikoli ni tako teknila.

Na poti nazaj smo si privoščili kratko pavzo s piškoti, saj smo vedeli, da je pot nazaj do vrtca še dolga in predvsem zelo strma.

Otroci so navdušeno sodelovali pri dejavnostih v igralnici, ki smo jih izvedli ob slabem vremenu ali takoj po zajtrku pred našimi potepanji. Vzgojiteljice smo se udeležile izobraževanja na temo folklora in takoj novo znanje predstavile otrokom.

»Viktorija sredi kroga, rija raja rej, koga imaš najrajši, Viktorija ti povej.

Prvič smo se lotili striženja, delali smo frizure. Čeprav nam je šlo zelo dobro, bo potrebno še nekaj vaje.

Zamesili smo slano testo in z njim ustvarjali. Čudovita dejavnost za radožive otroške prstke.

V telovadnici smo se preizkušali v novih spretnostih: kotaljenje, plezanje na plezalni steni, met in ujem žoge, skoki na trampolinu.

Pri igri pa se najraje pretvarjamo, da smo že odrasli. Kuhamo, se preoblačimo, vozimo samokolnico, kopljemo …