• V mesecu aprilu smo se veliko pogovarjali o živalih na kmetiji in drugih živalih. Ogledali smo si zajčka, ki nam ga je prinesla pokazat soseda in hrčka, katerega smo navdušeno opazovali v kletki, nekateri pa so ga tudi pogumno božali.
  • Večkrat smo se sprehodili do dvorišča s kokošmi in racami in jih opazovali. Nekega dne nam je lastnica, ga. Bernarda pokazala svoje živali. Otroci so lahko pobožali piščančka, kokoš in kužka. Obisk je bil zelo zanimiv, otroci pa so bili navdušeni nad živalmi.
  • Z navdušenjem smo raziskovali tudi travnik. Nabirali smo rožice in našli celo polžkovo hišico.
  • V aprilu smo tudi ustvarjali. Izdelali smo velikonočne zajčke, našo oglasno desko pa krasijo ovčke.
  • Pred zaklučkom meseca aprila smo se podali na izlet po vrtcu. Podali smo se po stopnicah v prvo nadstropje. Ogledali smo si razstave na hodniku, nato pa so nas Miškolini povabili na obisk. Otroci so se družili ob igri – starejši so bili zelo pozorni do mlajših. Druženje je bilo tako prijetno, da smo ostali toliko časa, da smo skupaj pojedli sadno malico. Predenj sem se poslovili, smo se dogovorili, da podobno druženje še kdaj ponovimo.

Mojca Obrstar