Mesec marec je mesec družine in tudi pri Ptičkih smo ga tako praznovali. Na začetku meseca smo spoznali praznika Dan žena in Dan mučenikov. Na koncu meseca pa smo spoznali tudi Materinski dan. Ob vseh praznikih smo ustvarjali za naše družine, nismo pa pozabili tudi na pomlad in znanilce pomladi.

Ogledali smo si družinske fotografije in prijateljem v skupini povedali kdo je na sliki.

Spoznali smo znanilce pomladi, jih poimenovali, se o njih naučili pesmi, ki smo jih prepevali s pomočjo malih ritmičnih instrumentov, pogovarjali smo se o družinskih članih in še veliko drugih zanimiv stvari. V sklopu projekta Zdravje v vrtcu smo z otroci spoznavali čustva in jih skušali poimenovati ter povedati kako se v določenem trenutku počutimo. Za pomoč smo uporabili čustveno kocko, katera je bila otrokom zelo zanimiva.

Ker smo spoznavali poklice, smo se tudi sami spremenili v mizarje, kuharje, varuške,..

Veliko smo se igrali, še najraje z odpadno embalažo. Tudi namizne igre obožujemo.

Praznovali smo.

Gozdna pedagogika

Še vedno veliko časa preživimo zunaj na prostem. Naj si bo to na igrišču, sprehodu ali v naravi. Vse imamo radi in vse obožujemo.