Miškolini smo v mesecu zdravja skozi veliko izkušenj pridobili veliko znanja o tem, kako ostanemo zdravi in kakšno življenje je pomembno vzdrževati za ohranjevanje zdravega duha v zdravem telesu.

Poimenovali in razvrščali smo predmete: pripomočke pri zdravniku, iz lekarne, hrano.

Predmete smo prerisali v drevesni diagram.

Obiskali smo kmetijo v Velikem Lipovcu pri naši teti Štefki, kjer smo si ogledali kmetijo, hranili krave, jih poskusili molzti, se posladkali z domačim mlekom in piškoti ter odšli še na sprehod po vasi s košaro jabolk nahraniti konje na pašniku.

Čez gozd smo se se odpravili peš do Ajdovca, kjer nas je čakal avtobus.

Obiskale so nas medicinske sestre iz ZC Novo mesto. Namenili smo jim tri dni.

Imeli smo delavnico iz teme ZDRAVJA, MOJE TELO in ČISTI ZOBKI.

V šolski telovadnici smo zaprosili za termin in vsi navdušeni oddelali gibalno uro v dovolj velikem prostoru. Upamo, da bomo lahko še kdaj koristili te ugodnosti.

Obiskala nas je Sarina mamica Jana, maserka in kozmetičarka. Najprej smo se razmigali, naredili Pozdrav soncu, se zmasirali v vlakcu in v parih, nato pa je sledila prosta igra (maserski kotiček, kotiček ličenja in kotiček manikure). Krasen spa dan.

Izkoristili smo še malo lepe jeseni in se odpravili na pohod proti Dvoru skozi Cegelnico in Stavčo vas.

Obiskali smo knjižnico in zamenjali knjige, malo posedli in se preizkusili v vlogi knjižničarke.

Obeležili smo Slovenski tradicionalni zajtrk. Imeli smo goste iz občine. Direktor občinske uprave nas je počastil z igranjem na harmoniko.

V naši telovadnici smo se močno zadihali in nato spremljali utrip našega srca. Utrip smo narisali v zvezke.

Ponovili smo hojo po pločniku, odšli do Prapreč, kjer sta nas Evina in Ivankina mamica pocrkljali z bombončki.

Osvežili smo naš knjižni kotiček z novimi tematskimi knjigami in revijami.

Komaj čakamo četrtke in s tem angleščino z vzgojiteljico Katjo.

Za konec sklopa pa smo kuhali ajdove žgance in domačo kislo repo, se seznanili s tradicionalno zdravo jedjo. Jedli smo iz ene posodice.

Pri nas je nastop iz teme zdravja za potrebe strokovnega izpita izvedla vzgojiteljica Martina. Ponovili smo vse kar smo se pogovarjali v tem mesecu.

Rojstni dan je praznovala Aitana.

Veliko dejavnosti pa ostane skritih, ker ni vedno časa fotografirati. Povprašajte Miškoline, naj sami opišejo dneve v vrtcu.

Zapisala: vzgojiteljica Katja