Vrtec Sonček pri OŠ Žužemberk 07 620 14 41, 030 717 740
 

Miškolini v septembru

Vrtec je en velik grad,
kamor gremo se igrat.
Preko igre se učimo,
da dan veselo preživimo.

Mesec september je že mimo in prav tako tudi neko uvodno obdobje v vrtcu.  Le-to je potrebno prav vsem: otrokom, staršem in tudi zaposlenim. V tem času se uvajamo in predvsem navajamo na nove prostore, nove prijatelje, nove otroke, nove starše, nove vzgojitelje in prav tako na nova pravila… Prav vsi smo se trudili, da bi bilo to obdobje za vse čim lažje, čim lepše in čim bolj zanimivo. Vsak otrok pa vrtec sprejema drugače. Zato vsi strmimo k temu, da otroci v vrtec prihajajo z veseljem, radostni, razigrani.


V gozdu smo bolj umirjeni, vodljivi, vedoželjni.


Kako veliko nas je in kako veliki smo že.

V sklopu teme meseca: Varni v vrtec smo mnenja, da je za ozaveščanje otrok na tem področju pomembno tudi sodelovanje z zunanjimi strokovnjaki in učenje skozi izkušnje, zato smo sodelovale z različnimi zunanjimi sodelavci in institucijami, ki so nam pomagale, da so bile dejavnosti s področja prometne vzgoje bolj pestre in zanimive.

Na igriv, zanimiv način smo otrokom približale cilj zavedanje problematike, pomembnosti odnosa do varnosti in varnega ravnanja v prometu.

Miškolini se veselimo tople jeseni in novih spoznanj v prihodnje.

Zapisala: vzgojiteljica Katja

(Skupno 118 obiskov, današnjih obiskov 1)