»Moj rdeči avto motor ima, ki br, br, br, br, br, br, br, br, br, br, br, brbra.

Moj rdeči avto krmilo ima, zavija sem, zavija tja, zavija sem in tja.

Moj rdeči avto še hupo ima, papapa, papapa, pa pa pa pa pa.«

To je pesmica, ki jo je bilo zadnje dni pogosto slišati iz naše igralnice.

Ja, za nami je tematski sklop o prometu. Ob Zgodbi o belih zajčkih smo ugotavljali, zakaj so zajčki postali umazani. Sodeč po belih nalepkah na zajčku pri vhodu je veliko otrok iz naše skupine  s starši hodilo peš do vrtca ali pa iz vrtca.

Z zanimanjem so otroci prisluhnili zgodbici, posredovani s ploskimi lutkami iz filca.

Tudi mi smo s prstnimi barvami očistili zajčka in mu z žogico, namočeno v zeleno barvo, naredili podlago.

Na sprehodih smo opazovali prometne znake, različna vozila in sodelovali pri risanju po cesti – »ulice otrokom.«

Razvrščali smo vozila in se igrali s sestavljankami. Iskali smo pare na temo vozil.

Opisovali slike in gledali knjige.

Razvrščali smo vozila gleda na zračni, vodni in cestni promet …

… in glede na barvo.

V kinetičnem pesku smo opazovali sledi vozil.

Lepo jesensko vreme smo izkoristili za bivanje na terasi ali sprehode.

Vzg. Lilijana Hrovat