Vrtec Sonček pri OŠ Žužemberk 07 620 14 41, 030 717 740
 

Mravljice Spoznavamo poklice in smo aktivne v prometu

V aprilu smo spoznavali promet. Pogosto smo hodili na sprehode in opazovali različna vozila, prometne znake, pozorni pa smo bili tudi, da smo se kot pešci varno vključevali v promet. Hodili smo tudi na daljše pohode in ugotovili, da znamo biti že zelo vzdržljivi.

Pohod čez Tomažev most, Trške Njive in mimo Loke nazaj.

Srečali smo Viktorijino prababico in pradedka in se skupaj fotografirali.

Pohod do Budganje vasi…

Ga. Mateja je poskrbela za zasluženo malico in pijačo.

Pohod do Cviblja – obiskali smo Gala in mu voščili za rojstni dan. Gal je že nekaj časa doma, ker je dobil sestrico.  Druženje z Galom je bilo sladko in igrivo.

V marcu in aprilu smo se veliko pogovarjali o poklicih. Otroci so pripovedovali kaj bodo, ko bodo veliki in to tudi narisali, nekateri so vedeli, kaj so po poklicih njihovi starši,… Pripravili smo različne kotičke in se igrali različne poklice: kuhar, veterinar, šofer,….

Obiskala nas je tudi farmacevtka, Anja Skobe in nam predstavila svoj poklic. Skupaj z otroki je pripravila negovalno kremo, nato pa se je z njimi igrala lekarno. Ta igra je v skupini še vedno zelo zaželena.

 

Pred prazniki smo okrasili pirhe, da je vsak enega odnesel domov.

Vzgojiteljica Mojca Obrstar

(Skupno 367 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost