V skupino Mravljic je bilo s septembrom vključenih 19 otrok, starih od 2 – 4 let. Skupaj smo premagali uvajalne stiske, se veliko igrali, ustvarjali, prepevali gibali in hodili na sprehode.

V drugi polovici meseca septembra smo se posvetili predvsem prometu in projektu Beli zajček, v katerem so sodelovali številni otroci s svojimi starši.

Otroci in so za vsako pot do ali iz vrtca, ki so jo opravili peš, prilepili bel krogec na zajčka in ga tako pomagali očistiti. Z otroki smo se večkrat pogovarjali o pomenu gibanja in o onesnaževanju, ki ga povzročajo tudi prevozna sredstva.

Z avtomobilčki smo se masirali in telovadili.

Igrali smo se masažo – “avtopralinica” in …

… si ogledali pravo avtopralnico. Bilo je zabavno in zanimivo.

Sodelovali smo v projektu – “Ulice otrokom.” Otroci so bili pri risanju po cesti s kredami zelo ustvarjalni. Pogovorili smo se o tem, da lahko po cesti rišemo le tokrat, ko je v ta namen zaprta cesta.

Z Mravljico Maro in go. Špelo smo se naučili novo pesmico – Moj rdeči avto. Še vedno jo radi prepevamo.

Igrali smo se s škatlami. Skupini otrok je uspelo narediti pravi avtobus. Tudi drugi so bili zelo iznajdljivi in ustvarjalni.

Nato pa je v deželo že prišla jesen. Sprehodi in igra z listjem  – prava zabava.

Veliko smo tudi ustvarjali. Izdelke bomo razstavili v Qlandiji, v šoli in pred trgovino.

Otroci so od doma pridno prinašali jesenske plodove. S pridom smo jih poimenovali, se z njimi igrali in ustvarjali.

Vzgojiteljica Mojca Obrstar