….. Nato pa v mehkih tačkah,

šlik, šlak, šlik, šlak,

prišla je muca maca,

odnesla koš copat. ….

V mesecu januarju je bila v skupini Muckov na obisku prav posebna gostja, lutka muca Copatarica. Nekega dne je potrkala in vstopila s košem na rami, v košu je imela pravljico. Otroci so pravljici zvedavo prisluhnili. Potem jih je vzpodbudila, da sezujejo svoje copate in jih prinesejo v koš. Ko je bil koš poln, je copatke odnesla v »svoj dom«. Otroci so odhiteli do njenega doma, vsak si je izbral svoje copate in si jih obul.

Ogledali smo si lutkovno igrico o muci Copatarici.

Skozi cel mesec so potekale dejavnosti  na to temo. Otroci so likovno ustvarjali, mucino obleko so okrasili z liki izrezanimi iz papirja v osnovnih barvah – krog, trikotnik, kvadrat. Ker je muca copate šivala pozimi, so otroci z vodenimi barvicami  pobarvali risalni list, kjer so bile predhodno z voščenkami narisane snežinke. Veliko smo barvali, strigli, ….

  

Like smo na različne načine razvščali in otroci so usvojili nove pojme.

Tudi bibo smo okrasili z liki.

Hojo otrok iz pravljice smo tudi gibalno uprizarjali. Ob glasbi smo se plesno izražali, igrali na male ritmične instrumente in veliko prepevali.

Razgibavali smo se na polivalentnih blazinah.

Radi se igramo z žogami in si jih podajamo, tako da si jih kotalimo. 

Spuščanje avtomobilčkov in tudi kock, je zelo zabavno.

Otroci so urili svoje fino motorične spretnosti s raznimi didaktičnimi igrami.

   

Za konec januarske teme, smo obiskali go. Darinko Gliha, ki nam je pokazala, kako ona šiva copate. Otroci so bili zelo navdušeni.

 

Praznovali smo Mašin rojstni dan.

Ja, muca Copatarica bo še nekaj časa v naši skupini in bo gledala, kako otroci skrbijo za svoje copate.

Nekateri pa radi pomagajo.

Vse skupine našega vrtca so se predstavile na razstavi Suhokranjskih dobrot s svojimi izdelki, na temo zima.

vzg. Lilijana Hrovat

(Skupno 934 obiskov, današnjih obiskov 1)