»PASAVČEK JE MOJ PRIJATELJ,

RED JE VEDNO PAS PRIPET!

OČKU REČEM ALI PA MAMI,

DA ME S PASOM VARNO SPRAVI,

VSI NAJ VEMO, KAJ JE RED:

RED JE VEDNO PAS PRIPET!«

Tudi pri Zajčkih smo se seznanili z varnostjo v prometu. Spoznali smo Pasavčka, mehko igračo, ki nas vedno gleda in opazuje, če smo v avtu pripeti. Ogledali smo si slike pravilno pripetih otrok, vsak dan v tabeli označili ali smo prišli v vrtec pripeti ali ne. Pasavčka smo tudi pobarvali in pod njegovim budnim očesom zmerili našo višino. Ugotovili smo, da še nihče od nas ni tako velik, da bi lahko sedel v avtu brez sedeža. Vozili smo se tudi s poganjalci in skiroji ter opravili kar nekaj varnih sprehodov in pohod. Obiskala sta nas tudi policista, ki redno pregledujeta varnost otrok v avtomobilih. Kar v avtu na otroških sedežih pa smo pokazali kako se pravilno pripnemo in pripravimo na vožnjo. Za nagrado smo lahko ob koncu projekta prinesli vozila od doma s katerimi smo se igrali ter jih vozili po naših narisanih cestah v igralnici.