Meseca januarja smo bili pri Ptičkih zelo aktivni. Otroci so skozi cel mesec aktivno sodelovali pri dejavnostih, postale so jim blizu in jim niso predstavljale težav, predvsem so v njih uživali.

Ker ptičke pozimi zebe ter so lačni, smo jim naredili ptičjo hišico, ki smo jo obesili na teraso skupine in lojne pogačice – tortice za ptičke s semeni, ki jo je vsak otrok lahko obesil na drevo doma. S semeni smo se igrali igro presipavanja, polnjenja. Spoznali smo sinico in vrabca, jih iskali na sprehodih, likovno ustvarjali, nizali in lepili zaporedje, ptičke oponašali in izvedli ptičkovo masažo ter igro ptički v gnezda.

Večkrat smo prebrali slikanico: Če bi bila ptiček …

Igrali smo se s snegom, ki ga je naredila dobra vzgojiteljica soseda, se igrali z lego kockami, sestavljankami in drugimi didaktičnimi sredstvi.

V telovadnici smo s papirja naredili sanke in se z njimi sankali, nato še smuči, s katerimi smo smučali, na koncu pa papir zmečkali v kepo, se kepali in kepe zadevali v koš. Včasih pa smo se v telovadnici le poigrali ali razmigali z minutkami za zdravje.

Zima ni bila prav nič bela, kakor smo naslovili naš sklop, vendar pa nam je omogočila veliko igre, gibanja in sprehodov na prostem. Smo pa tudi neke vrste nadzorniki napredka gradnje na gradbišču. Ogledati smo si šli tudi razstavo vrtca v OŠ Žužemberk. V garderobi se skoraj že vsi sami preobujemo in lepo počakamo, da nas BIBA pokliče.

Drugi del meseca smo posvetili zimskim oblačilom. Večkrat smo uprizorili zgodbo: Živali pri babici zimi. Najprej s pomočjo lutk, nato smo naredili še Ptičkovo namizno gledališče, kjer je najprej vzgojiteljica uprizorila zgodbico, nato so poskusili še otroci z prstnimi lutkami, ki so jih sami izdelali.

Naša oblačila smo razvrščali v ustrezne zaboje, jih prepoznavali, poimenovali, se jih učili samostojno oblačiti. Zgodbico smo enkrat obnovili tudi kar ob igri s plastelinom, kjer smo skupaj ustvarjali živali, ki so prihajale babici zimi po oblačila.

2 leti sta dopolnili Mia in Daša. Dneva sta bila namenjena slavljenju.

V vrtcu se zabavamo, v vrtcu se veliko naučimo, v vrtcu komaj čakamo nove izzive in doživetja. Predvsem pa upamo, da bo februar bolj zdrav.

Zapisala: Katja Konte