Vrtec Sonček pri OŠ Žužemberk 07 620 14 41, 030 717 740
 

Prometna varnost pri Metuljih

V preteklih dneh so otroci najstarejših skupin spoznavali pravila varnega obnašanja v prometu. Sodelujemo namreč v mednarodnem projektu Pasavček, katerega osnovni namen je spodbujanje pravilne in varne vožnje otrok z uporabo otroških varnostnih sedežev in varnostnih pasov.

Osrednja figura projekta je lik pasavček, ki na zabaven način opozarja otroke: Red je vedno pas pripet! Tudi v naši skupini pasavček spremlja in potuje z otroki domov za en dan. Pripravili pa smo tudi prometni kotiček za starše.

Otroci so spoznavali prometne znake, pravila za pešce, na sprehodih uporabljamo odsevnike, prečkanje ceste na prehodu za pešce spremlja izrek: »Dvignjena roka za varnost otroka«. Naučili smo se pesem o pasavčku, izdelali različna prevozna sredstva iz odpadne embalaže, izvedli gibalno uro prevozna sredstva ter si ogledali nekaj posnetkov o pravilnem obnašanju v prometu.

Zapisale: Jožica Štrasberger, Ana Marija Jereb in Nika Lovše

(Skupno 35 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost