Ribice, Miškolini in Metulji smo šli v Novo mesto na sejem trajnostne mobilnosti.

Odpravili smo se v naravo, v gozd in poiskali zaklade, ki nam jih narava ponuja. Obenem pa smo se prav lepo zabavali in družili z Miškolini.

Našli smo luknjico, kjer prebiva gozdni škratek. Zraven pa čudovito teraso.

Premagovali smo naravne ovire. Našli smo navadno dežnikarico.

Šli smo čez gozdni most.

Poslušali smo iz katere smeri prihaja zvok.

Odpravili smo se proti Dvoru. Druženje, spoznavanje kraja in pohod za Mali sonček.

Okrepčilo na pol poti. Potem pa še čudovit razgled na čredo prijaznih konj.

Utrinki s poti in zaslužena nagrada. Vsi smo prišli brez težav do Dvora. Tam smo se okrepčali, se igrali in družili z Metulji z Dvora. Potem pa nas je avtobus odpeljal nazaj v Žužemberk na kosilo.

Obiskala sta nas papagajčka Piki in Zvončica.

Pogovarjali smo se o prometu in izdelovali vozila iz odpadnih materialov.

Praznovali smo rojstni dan.

Potovanje z vlakom in igra na igrišču.

Ulice otrokom. Risanje in igre na cesti zaprti za promet. Druženje z Mravljicami.

Fit petek. Gibalni poligon na hodniku.

1. abonmajska predstava: Tri kepice prometa.

Sprehod po dežju v dežnih plaščkih in škornjih. Skakanje po lužah, opazovanje mokrih dreves, raziskovanje luž in opazovanje deževnikov.

Sprehod z redarko go. Karmen Cesar je bil poučen in koristen , da se bomo bolj zavedali nevarnosti na cesti in se bomo varno vključevali v promet.

Dramatizacija Zrcalce.

Zapisala Mateja Kuhelj