Vrtec Sonček pri OŠ Žužemberk 07 620 14 41, 030 717 740
 

Svetovni dan čebel pri Polžkih in Medvedkih

Otroci iz skupine Polžki in Medvedki smo danes sadili sončnice. Sončnica je medovita rastlina, ki jo imajo čebelice rade. Vsaka tretja žlica hrane na svetu je odvisna od opraševanja. Vzgojiteljice se zavedamo pomena čebel v našem okolju in tako učimo tudi otroke. Skupaj smo posadili sončnico v lonček, starši doma s svojimi otroci pa jo bodo posadili na vrt. Skupaj opazujte kako raste in kako na njen cvet sedajo čebele. Poskrbimo za čebele in posadimo še več medovitih rastlin doma (sivka, sončnica, lipa, breza, bazilika, jagode, bučke, meta, …).

V času sajenja sončnic v lončke pa so se drugi otroci igrali med sabo ter spoznavali strokovne delavke, da bodo stiske ob združevanju čim manj stresne. Lepo smo se imeli in še se bomo družili.

Vzgojiteljice oddelka Polžki in Medvedki

(Skupno 66 obiskov, današnjih obiskov 1)