… naj bobni ropotajo, tum, tum, tum, tum, tum in zvončki naj cingljajo cin, cin, cin, cin, cin,

piščali naj zapiskajo fiju, fiju, ju in šeme naj zavriskajo ju, ju, juhu ….

Maškare imako nalogo, da preganjajo zimo. Prave zime s snegom ni, zato smo jo mi danes klicali.

Otroci so že zjutraj prišli oblečeni v različne kustume. Med seboj so se opazovali in ugotavljali, kaj kdo predstavlja.

Po okusnem, sladkem zajtrku s krofom smo se uredili in skupaj z ostalimi otroki iz našega vrtca odšli po bližnji okolici vrtca. Med potjo smo igrali na instrumente in prepevali.

Upamo, da nas je babica Zima slišala in da nam bo poslala sneg. Zelo radi bi ga videli in vsaj malo potipali.

Pred Občino Žužemberk nas je pozdravil g. župan Jože Papež s svojimi sodelavci. Zapeli smo jim pustne pesmi, za kar nas je nagradil s slaščicami in slastnimi krofi.

vzg. Lilijana Hrovat