Pust je danes v vrtcu prevzel oblast. Pustno razpoloženje so prinesli otroci in vzgojiteljice – vsi iz vrtca smo bili danes “nekdo”,: pravljični liki, živali, klovni, … , predvsem pa smo bili danes vsi nasmejani in glasno prepevali ter uganjali norčije.

V pustnih maskah smo se sprehodili tudi po Žužemberku, predstavljali smo pravi karneval. Obiskali smo naše kuharice, občinski urad, kjer smo se posladkali, prav tako smo po 2.letih lahko obhodili tudi trgovino in pričarali prijetno vzdušje. Lepo je bilo, ko so na prehodih za pešce avtomobili ustavili takoj in tako smo z mahanjem pričarali nasmehe na obrazu ter komu mogoče vsaj za trenutek polepšali dan z otroško iskrenostjo ter iskricami v očeh.

Seveda pa smo se razveselili tudi najslajšega dela pustnega torka – pustnih krofov 🙂

Najmlajši so rajali ob zvokih kitare in pustnih pesmi.

Veselo vzdušje pustnega torka bo zagotovo dobra popotnica v izzive, ki nas čakajo v prihodnje.

Zapisala: Katja Konte