Že nekaj let v novembru obeležujemo »Tradicionalni slovenki zajtrk.« Vsako leto je poudarek na eni od zdravih kmečkih jedi. Letošnji je potekal pod sloganom »ZAJTRK Z MLEKOM – SUPER DAN!«

Danes, 18. novembra 2022, je bil za otroke obeh starejših skupin, Miškolinov in Ribic iz enote Jurček, poseben dan.

Sliki 2, 3: Pričakovanje zajtrka ob lepih pogrnjkih.
Sliki 4, 5: Njama, kako je slasten zajtrk.

Dežurna sta vsem prisotnim zaželela DOBER TEK.

Na zajtrk so povabili g. župana Jožeta Papeža, direktorja občinske uprave g. Tomaža Hrastarja, go. ravnateljico Mijo Penca Vehovec in s svojim obiskom nas je počastil direktor Kmetijsko gozdarske zbornice Slovenije g. Janez Pirc.

Po prisrčnem pozdravu vzgojiteljice ge. Katje Konte je otroke nagovoril g. župan. Nato so otroci z zajtrkom postregli goste. Po končanem zajtrku je sledilo presenečenje. G. Tomaž je na harmoniko zaigral čebelarsko «himno«, ki jo je napisal domačin g. Slavko Podboj. Otroci so pripevali, nekateri pa so pesem Čebelar znali v celoti. Skupaj smo zapeli še MI SE IMAMO RADI.

Slika 6: Prepevanje pesmi Čebelar ob spremljavi na harmoniko g. Tomaža Hrastarja.

Zdrav tradicionalni zajtrk je potekal v prijetnem, sproščenem vzdušju.

Vsem gostom smo se s skromno pozornostjo zahvalili za obisk in upamo, da se naslednje leto spet srečamo ob zajtrku.

Slika 7: Skupno prepevanje pesmi MI SE IMAMO RADI.

Zapisala: Lilijana Hrovat

(Skupno 184 obiskov, današnjih obiskov 1)