TRI ČEBELE (A. ŠTEFAN)

SO NA HITRO POKRAMLJALE,
SO SE MALO POSMEJALE,
SE OBJELE IN ZLETELE
BRŽ PO MED – KOT VSE ČEBELE.

Mesec maj je minil v znamenju travnika, travniških živali, projektu o čebelah ob svetovnem dnevu čebel.

Na začetku meseca smo praznovali rojstni dan dvojčic Vite in Kaje ter rojstni dan naše najmlajše Mije.

Spoznavali smo travnik, travniške rože, travniške živali, skupaj raziskovali, jih iskali, poimenovali. Večina dejavnosti smo izpeljali na prostem, v kolikor nam je le vreme dopuščalo.

Spoznali smo polža, si ga dodobra ogledali, poimenovali dele, ugotavljali kako se premika, …, ga risali, izrezovali in lepili in ga gibalno oponašali.

V telovadnici smo izvedli poligona travnika in travniških živali. Naloge so zahtevne, otroci uživajo v preizkušanju svojih sposobnosti.

Nabrali smo šopke travniških rož, spoznali ivanjščico, kaduljo, zlatico, deteljo, kislico.

Travnik smo slikovno upodobili kar na steni.

Slikali smo tihožitje nabranega šopka.

Raziskovali smo gozd na Moriščih.

Veliko dni smo namenili čebelam. Naučili smo se kako izgledajo, kako živijo, kaj delajo, zakaj jih potrebujemo, …

20.5. smo ubeležili svetovni dan čebel, ga. Lili Hrovat, čebelarka in vzgojiteljica nam je prikazala kako poteka delo ob čebelnjaku. Otroci so z zanimanjem gledali.

Za razstavo v Supernovi novo mesto smo slikali panjske končnice na furnir, tiskali satje in izdelali čebelice iz odpadnega materiala.

Ogledali smo si pravi čebelnjak na Cviblju, dedek deklice iz skupine Mravljic nam ga je razkazal in ga predstavil.

Naučili smo se pesmico Tri čebele Anje Štefan ter jo znova in znova uprizarjali z lutkami.

Za konec smo si ogledali poučno in zabavo predstavo Miškinega gledališča: Čebelica Debelica.

Ob Slakovi pesmi: Čebelice smo plesali ljudski ples v parih.

Preizkušamo e v vožnji s poganjalčki, kolesi, skiroji.

Za konec meseca pa smo dodobra raziskali grad, poleti se bomo večkrat vrnili na ogled.

Poslovili smo se od naših žabic, jih odnesi v naravno okolje, jih pomahali in zapeli v pozdrav.

Konec vrtčevskega leta se bo kmalu izteklo, veselimo se poletnih dejavnostih, predvsem pa uživamo v gledanju otrok, ki so razvili že prava prijateljstva.

Zapisala: vzgojiteljica Katja