Zajčki smo preživeli res lep in aktiven mesec. Kulturni praznik, pogovor o Sloveniji, njenih simbolih, dr. France Prešeren s figami, … so bili krasen uvod v izdelavo navijaških rekvizitov – Slovenske zastave (palice smo nabrali v gozdu), ki so bile začetek naših zimskih olimpijskih iger.

Ugotovili smo, kje je Kitajska, se seznanili z olimpijskimi krogi, utrjevali barve s tiskanjem in jih ustvarili tudi z elementarno igro v naravi.

Vsak dan nas je presenetil nov šport. Najprej pogovor, ugotavljanje potrebnih rekvizitov, ustvarjanje, igra, tekmovanje, športno navijanje, zabava zagotovljena.

DRSANJE

SMUČANJE

HOKEJ

Kako pomembno je športno navijati, smo spoznali preko knjige: Foksi in športni duh. Knjigo smo posredovale preko lutk iz filca.

Knjigo smo kar nekajkrat predelali, saj so bili otroci nad njo navdušeni in najlepša nagrada za nas, vzgojitelje je, da otrok sam poseže po nečem s čimer delaš in pridobljeno znanje vključi v igro.

Iz das mase smo izdelali medalje. Označili smo jih kar s svojim prstnim odtisom.

Sodelovali smo v projektu: Spodbujamo prijateljstvo, kjer je bila naša nit kar: Potrebno je sodelovati, športno navijati in ne zmagati in izdelali smo krasen skupen izdelek.

Za zaključek naših olimpijskih iger smo se zelo hitro povzpeli na Cvibelj, prejeli medalje, ter si čestitali.

Rojstni dan je praznoval naš Bor, upihnil je 4 svečke.

Toplejše vreme nas kar vleče v naravo, kjer otroci raziskujejo, ustvarjajo, predvsem pa uživajo.

V marec smo zakorakali v slogu pustnih šem, odganjali zimo, sedaj pa upamo na lepo vreme in velikoooo dni na prostem.

Zapisala: Katja Konte