BRANJE

Brati pomeni početi podvige.
Brati je možno marsikaj.
Recimo: grozdje in fige in knjige
in med brati še kaj.

Brati je na sploh enostavno.
Črke hrustaš kot zalogaj.
Teže pa je, a tudi bolj slavno,
brati pravilno in hitro nazaj.

A nazaj se daleč ne pride.
Pravo branje le dalje in dalje gre
čez črke in pike, čez vrte in hribe
v Koromandijo ali še dlje.

(Tone Pavček)

Vsi vemo, da je branje pravljic zelo pomembno že v najzgodnejšem obdobju. Otrok se s pravljičnim junakom poistoveti in tudi sam nemalokrat živi v pravljici.

V vrtcu dajemo velik pomen branju in pripovedovanju pravljic. Že jeseni začnemo z izposojo knjig – CICIBRALČKOM, otrokom starim od 3 do 6 let. Vsak petek otroci domov odnesejo eno knjigo, ki jo skupaj s starši doma preberejo. S tem projektom želimo otrokom približati čarobni svet, ki je ponavadi zelo lep in res čaroben. Otroci v okviru tega projekta spoznavajo razne uganke, pesmice, si širijo besedni zaklad in razvijajo lastno ustvarjalnost.

Vsako leto, maja, zaključimo projekt in ponavadi povabimo nekoga, ki mu je svet pravljic blizu, da otrokom podeli zaslužene pohvale. Letos je bil med nami g. Rožle Matko, ilustrator. Vsem skupinam je podelil priznanja in z otroki risal čebelico in živali, ki so simboli skupin. Z njim smo preživeli nepozabno dopoldne.

Za obisk in res dobro animacijo se mu zahvaljujemo.

Otroci in delavke enote Jurček.

(Skupno 94 obiskov, današnjih obiskov 1)