Vrtec Sonček pri OŠ Žužemberk 07 620 14 41, 030 717 740
 

Pomlad v skupini “Čebelice”

Po vrnitvi v vrtec, ko nas je Corona virus še kar oblegal, se je v naši skupini zopet veliko dogajalo.

V aprilu smo, tako kot v drugih skupinah, spoznavali in se ponovno seznanjali z varnostjo v prometu. Utrjevali smo varno hojo po pločniku, prehodu za pešce, spoznavali prometne znake, privezanost z varnostnim pasom, opazovali vozila, se vozili s poganjalci in skiroji.

Seveda smo se šli tudi razne gibalne igre na temo prometa in izdelovali razne izdelke.

Maj je bil še bolj pester, saj se je narava prebudila kot tudi mi sami. Veliko smo hodili na sprehode na opazovanje vsega zanimivega, tudi na pohod za Mali sonček, kjer so otroci zelo uživali. Spoznavali in opazovali smo cvetlice, imeli posebno skrb do žuželk, posebej pa smo se posvetili marljivim čebelam.

Videli smo tudi slepca in ga pobožali.

Dva tedna je bila v skupini prisotna dijakinja Polona Meglen, ki je otroke razveselila tudi z igranjem na kitaro.

Vzgojiteljica Dijana in pomočnica Rebeka

(Skupno 50 obiskov, današnjih obiskov 1)