Mesec april smo posvetili živalskim družinam. Otroci so se zelo radi ob slikanicah pogovarjali o živalih, posnemali njihovo oglašanje in spoznavali poimenovanja njihovih mladičkov. Lotili pa smo se tudi sestavljanja živalskih družin.

Tudi na sprehodih smo pozornost posvetili opazovanju živali. Ponovno smo šli obiskat koze, ovce in kokoške na bližnjo kmetijo. Regrat že nekaj časa opazujemo, nismo pa še vedeli, kako zabavno je pihati regratove lučke.

Ker se na sprehodih vsakodnevno navdušujemo nad raznolikimi cvetočimi drevesi in grmovji, smo si tudi za likovno ustvarjanje izbrali ta motiv. Iz paličic smo sestavljali drevo, nato pa dodali še cvetove.

Ta mesec je bila v naši skupini na praksi dijakinja Nika. Otroci so jo hitro vzljubili, vzgojiteljice pa smo cenile njeno pomoč.

Tudi na sprehodih se da ustvarjati glasbo: udarjaš palico ob palico ali dva kamna med seboj. Katero pesem bomo zraven zapeli, pa otroci že sami predlagajo.

Nekega deževnega dne smo se odpravili v zgornje nadstropje na obisk k otrokom v skupino Mravljice. Že pot je bila prava pustolovščina – navzgor stopnice, navzdol dvigalo. Z Mravljicami smo najprej malo zapeli in zaplesali, nato pa se skupaj družili ter igrali.