Veseli december pri Metuljih je potekal v prazničnem vzdušju, druženju z najbližjimi, rajanju in petju, sajenju božičnega žita ter prazničnem ustvarjanju.

Zadnji teden v novembru so nas obiskali Miškolini iz enote Jurček in skupaj smo izvedli gibalno urico v telovadnici.

Peka parkljev z gdč. Evo Bobnar in razveselitev male pozornosti, ki nam jo je Miklavž pustil v vrtcu.

Obiskali so nas tudi otroci iz Vrtca Prevole. Predstavili so se nam s pesmijo in socialno igro.

Odzvali smo se prijaznemu povabilu otrok iz skupine Miškolini in se z avtobusom odpeljali v Žužemberk. Skupaj smo izdelali voščilnice, katere smo podarili starejšim občanom naše občine.

15. decembra smo si ogledali gledališko predstavo Pomislite na nas (Katja dance company). Tu nas je obiskal tudi dedek Mraz in nam v vrtcu pustil koš daril.

21.12. pa smo v skupino povabili babice in dedke na praznično čajanko. Otroci so se jim predstavili s kratkim programom, nato pa smo uživali ob toplem čaju, piškotih in pogovoru.

Jožica Štrasberger, Natalija Kobe in Nika Lovše