Letošnja zima je postregla s pestro količino snega. Spoznavali smo njegove lastnosti na različne načine. Ustvarjali, tipali, oblikovali smo kar v igralnici, opazovali taljenje snega v notranjih prostorih; led-voda.

Večkrat smo se igrali na snegu, se sankali, »lopatkali«, kotalili.

Ob mrzlem in slabem vremenu ter 1x tedensko smo izkoristili velik prostor telovadnice za razvijanje različnih gibalnih spretnosti, za gibalne in rajalne igre. Otroci predvsem radi tekajo, plezajo, skačejo, se žogajo.

V začetku februarja smo v skupini dobili prva dva triletnika. Praznovanje je bilo še posebej prijetno.

Otroci so navdušeni nad ustvarjanjem z različnimi barvami in materiali. Zelo radi imajo čopiče. Veliko doživetje jim je bilo tudi kaširanje (lepilo iz moke ­­ϯ časopisni papir), saj smo ustvarili družino snežakov.

Zavedamo se naše slovenske kulture. Ponosni smo na uspešen interni nastop v vrtcu, kjer smo zapeli pesem Marsovska in zaplesali Ringaraja.

Seveda pa brez pusta ne gre. Rajali smo v igralnici, garderobi ter šli v povorki po Dvoru.

Spoznali smo zgodbo babica Zima, otroci so jo zelo lepo podoživljali in igrali z ročnimi lutkami.

(Skupno 95 obiskov, današnjih obiskov 1)