Mesec februar je bil tudi pri nas v znamenju kulture. Vzgojiteljice smo imele namen Franceta Prešerna in nekatera njegova dela le na kratko predstaviti, češ da so naši otroci za take reči še nekoliko premladi. Pa so otroci pokazali nasprotno. Ves čas so zastavljali vprašanja o pesniku in vedno znova prosili, da balado »Povodni mož« še enkrat preberemo. Zdravljico smo jim hotele le nekajkrat zapeti, le toliko, da se z njo seznanijo. Pa mi nekega dne babica dečka iz naše skupine pove, da je na prireditvi ob kulturnem dnevu omenjeni deček samoiniciativno stopil na oder in pred zbrano publiko sam zapel slovensko himno. Ko sem ga v vrtcu nato pred vsemi pohvalila, se je vsul plaz navdušenja: »Tudi jaz jo znam.« »Jaz tudi znam.«  In kar nekaj otrok je Zdravljico zapelo samostojno pred svojimi prijatelji. Bravo otroci, ponosne smo na vas! Nekateri od vas ste pesem preimenovali v “Zdravnica”, zagotovo zaradi njene pomembne vloge za zdravje in dobro počutje slovenskega naroda.

Vemo, da je februar še zimski mesec, a mi smo se že kar aktivno odpravili iskati prve znake pomladi. Našli smo zvončke in trobentice, se pogovarjali o popkih na drevesih in grmovjih ter na našo veliko veselje visoko na nebu slišali in videli jato selivk (verjetno žerjavov), ki so se vračale nazaj iz toplejših krajev.

Valentinovo smo obeležili s pogovorom o prijateljstvu in razmišljanjem o svojih najboljših prijateljih ter o njihovih dobrih lastnostih. Čeprav so otroci pogosto odgovorili, da so z nekom prijatelji zaradi lepe majice, dobro vemo, da so otroška prijateljstva najbolj iskrena in zelo nepreračunljivo izbrana.

Novo svečko na torti so v februarju prižgali trije otroci.

Zjutraj in ob slabem vremenu smo ustvarjali v igralnici. Spoznavali smo like in oblike, izdelovali pustne maske in se igrali z umetnim snegom.

Veliko časa smo prebili na prostem in v vrtec vsakodnevno na čevljih in hlačah prinesli toliko blata in zemlje, da bi lahko z materialom uredili manjšo vrtno gredico. Vsem mamicam se opravičujemo za umazana oblačila in obutev, upamo da se bomo s slikami s čudovitimi prizori narave in z veselimi obrazi otrok vsaj nekoliko odkupili za vaše dodatno delo.