V četrtek, 23. 2. 2023, smo se z avtobusom odpeljali v Novo mesto, kjer smo si ogledali knjižnico Mirana Jarca.   

Knjižnice spodbujajo, da jih obiščemo kar se da zgodaj, že v predbralnem obdobju. Prizadevajo si, da bi knjiga otroka spremljala od rojstva dalje, pa seveda vse življenje. V knjižnico je smiselno otroke vključiti čim prej, najkasneje pred vstopom v šolo. Splošne knjižnice imajo zelo raznovrstne in poučne programe, povezane s spodbujanjem branja in bralne kulture vseh družinskih članov.

Sodelovanje z vrtcem in knjižnico pri nas poteka skozi celo leto. Vsaj enkrat letno nas obišče knjižničarka iz knjižnice Mirana Jarca iz Novega mesta in nam preko lutk ali papirnatega gledališča predstavi slikanico. Ker pa želimo, da otroci poleg Dvorske ljudske knjižnice, ki je podružnica knjižnice Mirana Jarca iz Novega mesta, spoznajo tudi to, smo se odzvali prijaznemu povabilu na pravljično urico, ki so jo pripravili za nas.

Hvala knjižničarkam in še posebno gospe Heleni.

Zapisale: Jožica Štrasberger, Ana Marija Jereb in Nika Lovše

(Skupno 93 obiskov, današnjih obiskov 1)