Obiskala nas je gospa Simona Trlep, mamica naše Anne. Predstavila nam je svoj poklic, kemik. Njeno delo zajema predvsem raziskovalno in razvojno delo ter delo v kontrolnih laboratorijih.

Naredili smo več poskusov, nad katerimi so bili otroci navdušeni.

Izdelava lava lučke ter ugotavljanje bazičnosti in kislosti. Motivacija otrok je bila zagotovljena skozi celoten postopek 😉

Izdelava svečk iz odpadnega jedilnega olja.

Podjetje Oilright se ukvarja s proizvodnjo praška iz katerega v kombinaciji z odpadnim jedilnim oljem nastane dišeča sveča. To je najbolj ekološki način reciklaže odpadnega jedilnega olja, ki sicer predstavlja nevarnost za okolje.

Vsaka kapljica olja, ki jo odvržemo v lijak ali školjko, lahko povzroči ne samo zamašitev cevi in s tem dodatne stroške, ampak tudi veliko onesnaženje površinskih voda in podtalnice. Olje namreč na površini vode tvori nepropustno plast, ki onemogoča prehajanje kisika, nujnega za rastlinstvo in živalstvo.

Hvala mamici za obisk in predstavitev.

Zapisale: Jožica Štrasberger, Ana Marija Jereb in Nika Lovše

(Skupno 184 obiskov, današnjih obiskov 1)