“Z ljubeznijo vaša roka me neguje in le vaš nasmeh me osrečuje.”

S to mislijo smo 22. marca 2016 otroci in delavke Vrtca Žužemberk povabili mamice, očke, babice in dedke na srečanje ob materinskem dnevu, ki ga v našem vrtcu tradicionalno praznujemo kot družinski praznik s poudarkom družine kot okolja, iz katerega otrok prejema ljubezen, toplino in varnost.

Otroci iz skupin  Mucki, Zajčki, Mravljice, Miškolini, Ribice so pripravili pester program.  Zaigrali so dramsko igrico Medved išče pestunjo, sledile so še deklamacije in pesmice, v katerih ni manjkalo izrazov otroške hvaležnosti in ljubezni do svojih najbližjih, predvsem pa ljubezni do mame, ene in edine.

Vsem  navzočim se zahvaljujemo za prijetno druženje .

Vzg. Minka Fric

DSCN9110
Uvodni pozdrav ravnateljice ge. Mire Kovač.
DSCN9113
Deklici Mojca in Lili sta v telovadnico prišli na gibalne urice, saj je vendar torek. No, gibalnih uric ni bilo, sta pa poskrbeli za prav prisrčno povezovanje točk vseh nastopajočih.
DSCN9116
Otroci oddelkov Mravljice, Miškolini in Ribice so obiskovalce pozdravili z vrtčevsko himno.
DSCN9118
Ribice in Miškolini so zaigrali zgodbico Medved išče pestunjo.
DSCN9119
Kako samozavestno že nastopajo naši najstarejši vrtičkarji.
DSCN9121
Ni vsakdo primeren, da postane pestunja malim razigranim medvedkom.
DSCN9132
Nastop Cici zborčka, ki ga vodi šolska glasbena pedagoginja ga. Nina Zajec.
DSCN9136
Mucki, najmlajši nastopajoči so skupaj z Zajčki zapeli pesmico Mi imamo hišico.
DSCN9137
In v hišici so mami, očka, bratec in sestrica.
DSCN9143
Mucki in Zajčki z Jurčičeve so pokazali, kako se ob glasbi tudi dobro razgibajo – zapeli in potelovadili so ob pesmici Palček gibalček.
DSCN9145
Mravljice so zidale hiško, potem pa so zapele še pesmico o mamici. Pa tudi na babice so se spomnili.
DSCN9151
Miškolini so pokazali kako je, ko si srečen.
DSCN9152
Prireditev je bila res posvečena celi družini – Ribice so zapele o tem kako je, ko očka ni doma.