Tudi v skupini Muckov smo malo pokukali, kako so včasih živeli naši dedki in babice.

Hodili smo na sprehode in opazovali travnik v čudovitih barvah. Ob poti smo trgali regratove lučke in jih pihali. Natrgali smo si nekaj rož, in sicer travniško kadulji, marjetice, ivanjščice, zlatico, črno deteljo, … Rožice smo posušili in jih kasneje nalepili na samolepilno folijo, zdaj krasijo našo igralnico in hodnik.

Z leseno kocko ovito z volno smo tiskali travnik.

Opazovali smo različne travniške živali v živo in na aplikatih. Otroci se radi ustavijo pred fotografijami jih opazujejo in poimenujejo rastline in  živali.

Pogovarjali smo se, s čim so včasih kosili travo in to tudi gibalno uprizorili. In tudi kako so se igrali pastirčki na paši.

Ko smo šli naslednjič mimo travnika, smo opazili, da je pokošen. Ugotavljali smo, kam bodo dali to travo.

Ob zgodbici TRIJE METULJI, smo spoznavali razvoj metulja. Ogledali smo si ga na računalniku in kasneje tudi gibalno uprizorili. Otroci so usvojili nekatere pojme: jajčece, ličinka, buba, metulj.

Dramatizacija zgodbice.

Po barvi so razvrščali metulje in jih preštevali.

Veliko smo se igrali razne rajalne igre, gibalne igre – ristanc, gnilo jajce in prepevali.

Zaključili smo s projektom CICIBRALČEK.

SPOŠTOVANI STARŠI.

BLIŽA SE KONEC ŠOLSKEGA LETA IN TAKO TUDI PROJEKTA CICIBRALČEK IN POTOVANJE NAŠEGA BIBINEGA KOVČKA.

VESELI SVA, DA STE SI VZELI ČAS IN S SVOJIM  OTROKOM PREŽIVELI NEKAJ TRENUTKOV OB PREBIRANJU KNJIG. TUDI BIBA SE JE PRI VSAKEMU POSAMEZNIKU ZELO DOBRO POČUTILA, KAR JE RAZVIDNO IZ VAŠIH IZDELKOV.

ZAHVALJUJEVA SE VAM ZA SODELOVANJE IN UPAVA, DA BOSTE TAKO DOBRI BRALCI TUDI V BODOČE.

Ogledali smo si predstavitev SLOVENSKE VOJSKE.

Na sprehodih smo opazovali naravo.

Uživali na igrišču pri stari šoli.

Pot nas je vodila do novega vrtca.

Obiskala nas je babica od Iva, ga. Mihela Ožbalt. Prikazala nam je izdelavo punčke iz cunj. Čez skoraj celo dopoldne je bila pri nas, otroci so se igrali in izmenično hodili gledati izdelavo. Na koncu smo se ji zahvalili z drobno pozornostjo.

Spretnost svojih prstov so otroci uporabili za izdelavo verižic iz narezanih slamic in striženje s škarjami.

Punčki smo dali ime Nežika in otroke vsak dan pred počitkom poboža.

Lilijana Hrovat in Marjana Furlan