V letošnjem projektu NIJZ-ja Zdravje v vrtcu je sodelovalo 6 oddelkov: Polžki, Pikapolonice, Zajčki, Miške, Metulji in Miškolini.

V sklopu projekta smo poskrbeli, da smo se čim več gibali, spoznavali naravo in se učili v naravnem okolju: spoznavali živali, nabirali zelišča in podobno. Kadar nam vremenske razmere niso dopuščale pa smo za gibanje in dobro počutje poskrbeli kar v telovadnici.

Iz pridelkov smo kuhali zdrave in okusne obroke ter izdelovali raznovrstne napitke. Sadili smo rastline in opazovali njihovo rast ter spoznavali od kje dobimo hrano, ki jo radi jemo. Imeli smo čisto svoj vrtiček. Če je vreme dopuščalo pa smo si obroke privoščili kar na terasi.

Preko različnih iger in motivacij smo skrbeli za svoja čustva in duševno zdravje.

Srečevali smo se tudi z medicinskimi sestrami ZVC Novo mesto in njihove predstavitve vzeli resno in jih še nadgrajevali.

Vestno smo se učili o ločevanju odpadkov in skrbi za naš planet

V teh poletnih dneh pa smo namenili čas za spoznavanje škodljivih sončnih žarkov.

Zapisala: Katarina Nose – koordinatorka projekta

(Skupno 146 obiskov, današnjih obiskov 1)